Перша допомога

Перша допомога!
Печерська районна організація Товариства Червоного Хреста України в м. Києві пропонує працівникам організацій, готельних комплексів, ресторанів, водіям, та громадянам з іншими спеціальностями, як молодого так і пенсійного віку пройти тренінг «Перша допомога» !

Як показує світова практика та статистика стан травмованої людини значно може погіршитись на етапі ще до приїзду медиків. І одна з основних причин, це:
1. несвоєчасно надана перша допомога;
2. негативний вплив зі сторони людей, які надають таку допомогу неправильно, а саме – погіршення стану або травматизму людини через некваліфіковані дії «рятувальників».
При цьому психологічний стан погіршується і у людей, які знаходяться поруч та спостерігають ситуацію.

Для громадян ми пропонуємо базовий сертифікований тренінг з першої допомоги тривалістю один день – 6 годин, або тривалістю два дні – 12 годин.
Таким чином після проходження практичного тренінгу ми можемо зменшити кількість ДТП; зрозуміємо, як себе вести під час епілепсії; зуміємо відрізнити інсультний стан від сильного алкогольного сп’яніння; навчимось надавати допомогу при удавленні; зменшимо число інших необдуманих дій, що призводять до травматизму, і як наслідок суттєво вплинемо на стабілізування стану травмованого на до госпітальному етапі.
До числа причин погіршення стану в більшості випадків можна віднести: страх, відсутність знань та навичок надання допомоги зі сторони людей, які знаходяться поруч.
Після проходження такого тренінгу всі учасники отримають сертифікати міжнародного зразка.

«Проведення занять з першої допомоги для учнів» в Печерському районі міста Києва.
Ціль даного проекту – навчити дітей дотримуватись основних правил безпечної поведінки при переході доріг, та в ситуації, яка може загрожувати здоров’ю чи призвести до інвалідності, а також практично навчити надавати першу допомогу, коли це необхідно.
Проект розрахований на дітей 4-11 класів. Навчання відбуваються з застосуванням практичних відпрацювань.
В сучасному світі більшість дітей активно проводять свій час після школи. Це спорт, плавання, тренування та просто бігання по вулиці.
І в самий незапланований момент можна отримати травму, в гіршому випадку перелом, сильну кровотечу чи втрату свідомості.
Важливим елементом в такій ситуації є повне усвідомлення проблеми і надання своєчасної допомоги. І саме в такій ситуації надання першої допомоги є важливим елементом активного очікування приїзду медиків.
Говорячи більш конкретно: в залежності від виду травми ( відкрита рана, перелом, сильна кровотеча, втрата свідомості, зупинка дихання, судоми чи інше) повинна бути надана своєчасна ефективна перша допомога. Роль якої в даному процесі полягає у стабілізації стану потерпілого, підвищенні шансів на швидке одужання чи виживання.
Часто свідками такого травматизму стають самі діти.
Саме тому для дітей шкільного віку ми пропонуємо навчання та практичні заняття з першої допомоги. Де діти починаючи з 4-го класу зрозуміють і відпрацюють алгоритми поводження при травмуванні своїх ближніх. Сьогодні це актуальна тема також в туристичних походах в гори, чи при спуску на байдарках по воді.
Для дітей ми пропонуємо наступні теми для практичного вивчення:
1. Надання допомоги людині без свідомості
2. Перші дії при зупинці дихання, серця
3. Надання допомоги при переломах
4. Перша допомога при кровотечі
5. Транспортування потерпілого з ушкодженнями на носилках чи підручних засобах
6. Допомога при опіках чи обмороженні
7. Правила оцінки безпеки ситуації для збереження власного життя та здоров’я
8. Особиста гігієна. Отруєння.
9. Утоплення. Правила поводження на воді.
Вибір тем здійснюється в залежності від віку дітей.
Цільова аудиторія: діти шкільного віку від 10 до 17 років (з 4 по 11 клас)
Тривалість заняття: навчальний урок – 45 хвилин

Проведення занять з першої допомоги для викладачів.
Зараз в самому розпалі навчальний рік. Мільйони дітей по всій Україні ходять в школи, студенти – в університетські аудиторії. В більшості шкільні роки визивають приємні спогади. Зазвичай шкільні роки асоціюються з безпекою. З безпекою дітей, але не викладачів та персоналу школи.
Можна задати наступне запитання: що будуть робити викладачі школи, якщо дитині неочікувано стане погано ? Таке можливо ? Звісно. Чи може це закінчитись смертю дитини ? На превеликий жаль – так.
Читаючи матеріали про смерть підлітків, виникають цілком справедливі питання: хто надавав допомогу на місці травматизму, яку і чи надавав взагалі ? Чи була у викладачів підготовка по наданню допомоги по сучасним стандартам?
На превеликий жаль більшість знань, якими володіють викладачі є давно застарілими, що не дає можливість надати ефективну допомогу до приїзду швидкої.
Якщо навіть в школі є медсестра, то до того моменту, як вона пройде навчання по сучасним стандартам з практичним відпрацюванням – не можна мати ніякої гарантії, що дитині буде надана необхідні допомога.
Проект «Проведення занять з першої допомоги для викладачів» пропонує пройти навчання медсестрам і викладачам шкіл.

Для викладачів ми пропонуємо наступні теми для практичного вивчення:
1. Надання допомоги людині без свідомості
2. Перші дії при зупинці дихання, серця
3. Надання допомоги при переломах
4. Перша допомога при кровотечі
5. Транспортування потерпілого з ушкодженнями на носилках чи підручних засобах
6. Допомога при опіках чи обмороженні
7. Правила оцінки безпеки ситуації для збереження власного життя та здоров’я
8. Особиста гігієна. Отруєння.
9. ДТП. Правила евакуації потерпілих з автомобіля. Правила поводження на дорогах.
10. Утоплення. Правила поводження на воді.

Цільова аудиторія: викладачі та медсестри шкільних навчальних закладів
Тривалість заняття -1 год. 30 хвилин